dap.365 – historia powstania

W ramach projektu rozwojowego grupy dap.team przez ostatnich 9 miesięcy prowadzone były intensywne prace nad systemem do zarządzania finansami gospodarstw domowych. Efektem tych prac jest aplikacja mobilna na telefony i tablety z systemem Android dzięki której w łatwy i prosty sposób można planować i kontrolować swoje finanse.

Od zawsze dla nas najważniejsze w tworzeniu systemów i aplikacji było dostarczanie rozwiązań prostych i intuicyjnych. Dokładnie tak samo jest w przypadku systemu dap.365. Tym razem jednak, dzięki świetnej pracy zespołowej stworzyliśmy aplikację, która nie tylko jest łatwa, przyjazna i bezproblemowa, ale również jest po prostu ładna. Produkt przeznaczony jest dla szerokiego grona odbiorców. Ludzi młodszych, jak i starszych, kobiet i mężczyzn. Każdy znajdzie w nim te elementy, które sprawią, że z przyjemnością będzie organizował swoje finanse.

To dla nas bardzo ważny projekt, dlatego zanim został opublikowany, był wielokrotnie zmieniany, przebudowywany i udoskonalany.

Podstawą projektu było stworzenie prostej aplikacji, która mogłaby być stale pod ręką. Prawdopodobnie wielu z odbiorców aplikacji prowadziło wcześniej jakieś arkusze kalkulacyjne w których spisywane były przychody i wydatki. Dzięki temu widać było sumaryczne stany finansów. Jednak takie podejście zawsze było nie wygodne. Trzeba pamiętać każdy wydatek, lub grupować je np. na koniec dnia. Takich informacji jest dużo i po pewnym czasie ich nadzorowanie staje się męczące. Dzięki dap.365 sprawa znacząco się upraszcza. Aplikacja jest stale dostępna na telefonie. Nowe dane można wprowadzić w każdej chwili, dzięki czemu zdarzenie związane z finansami możemy odnotować praktycznie natychmiast.

Pracując nad dap.365 poszliśmy jeszcze o krok dalej. Zbudowaliśmy funkcjonalność umożliwiającą współdzielenie prywatnych budżetów z wybranymi osobami (np. mąż i żona, studenci mieszkający w jednym pokoju).  Aplikacja pozwala pracować dowolnie licznej grupie na jednym zestawie wpływów i wydatków. Dzięki temu prowadzenie budżetu domowego, czy planu finansowego projektu w małej grupie roboczej staje się banalnie proste.

Najważniejsze cechy aplikacji i jej funkcjonalności:

– tworzenie mobilnych, w pełni przenaszalnych między urządzeniami profili użytkownika w szybki i bezpieczny sposób,

– możliwość współdzielenia budżetów w grupach,

– możliwość pracy na wielu budżetach (prywatnych i grupowych) i łatwego przełączanie się między nimi,

– planowanie finansów na podstawie listy kategorii i podkategorii, którą każdy użytkownik, lub grupa może dostosować do siebie,

– automatyczne, szybkie sumowanie i wyliczenia stanów końcowych i okresowych,

– przyjazne wykresy prezentujące stany budżetu dzięki którym w sposób wizualny widzimy nasze finanse,

– wiele opcji konfiguracji, w tym dwa główne motywy kolorystyczne (jasny i ciemny),

W dalszej perspektywie czasu planowany jest rozwój i przeniesienie całego rozwiązania na platformy systemowe inne niż Android. Pracujemy nad wersją na system iOS, która ma szansę najszybciej się pojawić, ale mamy też wstępne wersje na MacOS, Windows i Linux.

Aplikacja jest stale udoskonalana i szczerze zachęcamy do odwiedzania witryny dap365.pl i śledzenia postępów w jej rozwoju.